Novinky a změny na serveru kregion.cz

Přerušení a obnovení prací na kregion.cz
( 27. 6. 2018 )
Ze zdravotních důvodů byly přerušeny práce na kregion.cz i reakce na e-mail i mobil. Jsem znovu online a pomalu se vracím k pracem na tomto webu.

Připravuji doplňkové hodnocení
( 10. 2. 2018 )
Bude to hodnocení, které nepůjde změnit a bude se řídit dostupnými fakty a informacemi. Hodnocení budou dvě a sice hodnocení provozovatele a hodnocení majitele. Je to vize kregion.cz a i třídění v katalogu a pořadí výpisu firem/subjektů se podle toho časem změní:

Hodnocení podle místní příslušnosti, vztahu k přírodě a všemu živému na planetě.

- Horský vůdce Krkonoše (zná rizika hor zejména v zimě, členové horské služby apod.)
- Rodák Krkonoše (i dětství nebo škola před dosažením plnoletosti)
- Místní, žije tu více než 10 let
- Místní nováček, plus/mínus 5 let
- Přistěhoval se
- CZ, SK, nebydlí v Krkonoších
- Není CZ (libovolný nekoloniální, nerozpínavý stát na planetě nešířící násilím svůj způsob života)
- Koloniální mocnost/korporace, ničení planety, vnucování způsobu života ( kultura, třeba z USA - např. filmy a jejich témata - prosazovaná přes vlivná média jsou svým způsobem taky násilné vnucování stylu života... a o islámu je lepší v EU neříkat nic )

Kopie na archive.org
( 14. 11. 2017 )
Snažím se průběžně vytvářet kopie některého obsahu v určitém čase na archive.org mimo území ČR. V konečném důsledku i mimo dosah českých a evropských soudů. Stačí kliknout na archive.org a vyhledat například kregion.cz/nazory a vybrat konkrétní datum v historii.

Zabezpečené připojení
( 15. 5. 2017 )
Zprovoznil jsem zabezpečené připojení na kregion.cz a výchozím stavem je tedy https://kregion.cz s certifikátem Let's Encrypt. Případný přístup pod uživatelským e-mailem a heslem by tedy měl být zabezpečen podobně jako přístup do banky.

Pár výročí na připomenutí
( 23. 4. 2017 )
Web kregion.cz má letos 20 let... Hra Kameny v javascriptu s umělou inteligencí na 3 řádky kódu má 15 let... a slavné osmibitové ZX Spectrum má své 35. narozeniny (23.4.1982) a z něj pochází idea hry Kameny (vloni jsem udělal redesign - stará verze je tady: Kameny rok 2002 + java verze původní hry v emulátoru z roku 1985 )

Nová možnost zviditelnění firmy
( 16. 12. 2016 )
V pravém modrém pruhu, kde je nyní 5 náhodných firem, je možnost si zaplatit trvalé umístění již od 300Kč/měsíc. Je to prostor pro sponzory a cena odpovídá zhruba 10 haléřů za oslovení jednoho člověka resp. 5 haléřů za jedno zobrazení (viz. statistiky návštěvnosti). Tyto pozice nejsou blokovány reklamními blokátory a každý reklamu v prohlížeči uvidí.

Změny v ceníku kregion.cz
( 20. 5. 2015 )
Požadavky na změny a nové registrace firem jsou v některých případech nyní zpoplatněny. Zejména pokud požadujete nějaký termín. Podrobnosti v ceníku.

Omezení provozu kregion.cz
( 30. 4. 2015 )
Částečně se obnovuje normální fungování serveru. Ze zdravotních důvodů bohužel s delšími časovými prodlevami na požadavky firem. E-mail znovu vyzvedávám a jsem na telefonu, který najdete v PC poradně.

Dočasné omezení provozu
( 14. 5. 2014 )
Další informace po e-mailu.

Automatické překlady do všech jazyků
( 3. 4. 2014 )
Doplnil jsem automatické překlady celého webu včetně diskuse. Vpravo nahoře je pět vlajek jako odkazy na Google překladač. V novém okně se otevře hlavní stránka kregion.cz a můžete procházet tento web v jiném jazyce. Pokud chcete jiný jazyk, který není na vlajce, například francouzštinu, stačí kliknout na angličtinu a v překladači jazyk vybrat. Jsou dostupné všechny jazyky, které Google Translator umí. Samozřejmě je to strojový překlad a vykazuje spoustu chyb, ale pro hrubou orientaci to stačí.

Nová pravidla diskuse
( 27. 3. 2014 )
V platnost vstoupila nová pravidla diskuse. Anonymita zůstává zachována, ale podle přesně daných pravidel kvůli ochraně jednotlivých firem před anonymními pomluvami a cílenými útoky.

Pár smazaných příspěvků
( 26. 3. 2014 )
Včera jsem smazal pár příspěvků v diskuzi, které jsem tam kdysi sám napsal pod svým jménem. Sice to byla pravda zhruba jak si to pamatuju, ale ve výsledku to stupňuje konflikt a to nikam nevede. Diskuze by měla být nezávislá a hlavně já jako provozovatel musím zůstat stranou. Měl bych mít nadhled jako nezávislý soudce a nevyužívat to ve svůj prospěch i když jsem v právu, protože ve výsledku to pak ubližuje hodně lidem.

Jména lidí v pozadí firem
( 19. 1. 2014 )
U každé firmy je přímý odkaz na jména lidí v pozadí firem. Odkaz funguje na akciové společnosti (a.s.) i společnosti s ručením omezeným (s.r.o.). U živnostníků použijte odkaz do ARESu. Graf je možné přizpůsobit podle finančního vlivu jednotlivých lidí i jiných firem. Také je možné vidět graf účasti vlivných lidí ve firmě v časové historii. Doporučení: klikněte na _Uzly podle základního kapitálu_, tím zjistíte nejvlivnější subjekt. Subjekt, který skutečně firmu ovládá bude největší. Pokud je to jiný subjekt, než dotyčná firma, zobrazte si tuto firmu. Následně v grafu uvidíte skutečné lidi v pozadí původní firmy. Kliknutím na _Časová analýza_ pak uvidíte nejvlivnější lidi za posledních pár let.

Přerušení provozu kregion.cz
( 26. 8. 2013 )
Přestěhoval jsem web kregion.cz na jiný hosting a z tohoto důvodu byly stránky pár dní nedostupné.

Nový vzhled kregion.cz
( 11. 7. 2013 )
Upravil jsem celkový vzhled kregion.cz. Navigace je nyní v horní liště a vpravo je v novém sloupci lépe viditelný prostor pro názory, akce a inzerci.

Mapa Jilemnice
( 16. 4. 2013 )
Nakreslil jsem novou podrobnou mapu Jilemnice vč. abecedního indexu ulic. Postupně přemístím Jilemnické firmy z mapy Krkonoš na mapu Jilemnice, aby na mapě Krkonoš nebylo to nepřehledné zakreslení firem v Jilemnici.

Statistiky
( 27. 2. 2013 )
Ve statistikách počtu zobrazených stránek došlo ke skokové změně kvůli pravému panelu. K dispozici mám statistiku za 14 dní a ostatní je dopočítané podle těchto 14 dní. Až budou statistiky za delší období, budu to upřesňovat. Zatím to berte s rezervou, chyba může být 5-10%.

Hlavní stránka a náhodná nabídka
( 9. 2. 2013 )
Na hlavní stránce je nyní 6 náhodných firem a v pravém sloupci 3 náhodné ubytovací zařízení a dále 2 náhodné další firmy. V záhlaví sloupce je odkaz na detailní statistiky návštěvnosti.

Anonymita na kregion.cz
( 26. 9. 2012 )
Snažil jsem se zachovat pro všechny anonymitu, ale dochází k jejímu zneužívání. Web není tak úplně anonymní, jak by si někdo mohl myslet. Firmy toho začínají hromadně zneužívat a to opakovaně. Výsledek je ten, že čas od času zveřejním pravou identitu anonymního názoru, pokud mě ten člověk vyloženě vytočí. První příklady máte aktuálně k dispozici v diskuzi pod odkazem "Kdo to je?".

Mapa u firem
( 4. 11. 2011 )
Přidal jsem orientační umístění na mapě přímo k jednotlivým firmám.

Upravený pravý sloupec
( 4. 5. 2011 )
Přerovnal jsem pravý sloupec, aby v něm bylo to, o co je největší zájem ze strany návštěvníků.

Dobrovolné platby
( 24. 3. 2011 )
V zájmu zachování nezávislosti kregion.cz zavádím dobrovolné platby. Lživou zaplacenou reklamu tady neuvidíte. Chcete-li podpořit nezávislý prostor pro objektivní reklamu na místní firmy, můžete poslat libovolnou částku. Podrobnosti o tržních cenách každé jednotlivé reklamy najdete v ceníku.

Změna podmínek pro firmy
( 12. 2. 2011 )
Placení za zobrazení se neosvědčilo, tak jsem ho zrušil. I když cena byla více než symbolická, pouze 10% oproti běžným cenám na trhu, nikdo nebyl ochoten platit. Nový systém sice ještě není hotový, ale v ceníku si můžete přečíst vysvětlení, jaké jsou nové podmínky. Základ je zdarma a pokud si chcete moderovat diskuzi, zaplatíte průměrnou tržní cenu internetové reklamy podle návštěvnosti své stránky.

Zrušení kontextové reklamy
( 18. 12. 2010 )
Zobrazení jednotlivých stránek firem je placená reklama, proto jsem zrušil cizí reklamu v záhlaví celého webu.

Jednotlivá hodnocení
( 20. 10. 2010 )
U každé firmy je nyní vidět struktura jednotlivých hodnocení návštěvníků. Předchozí pouhý průměr nebyl dostatečně vypovídající hodnotou.

Zvětšování fotek
( 10. 9. 2010 )
V celém katalogu firem je možné zvětšit fotky kliknutím. Funguje to zatím v sekci Turistika/Památky a u firem to bude dostupné časem, jak bude zájem a jak já sám to budu stíhat doplňovat. Samozřejmě u nově vložených firem to bude automaticky a u těch dříve vložených k tomu dojde při nejbližší aktualizaci, pokud bude větší fotka k dispozici.

Zpětná vazba od návštěvníků
( 3. 7. 2010 )
Během posledního půl roku jsem tu provedl řadu změn a vylepšení co se týká přehlednosti a ovládání webu. Nemám však zpětnou vazbu od návštěvníků. Budu vděčný za jakékoliv postřehy od návštěvníků. Nepotřebuji nápady ohledně vylepšení, mám jich spousty, které čekají na realizaci. Nejvíce změn je na mapách, dále je aktuálně dobře použitelný srovnávač cen ubytování. Nejvíce bych ocenil postřehy od uživatelů, kteří web neznají a některé rozvržení nebo části webu jim připadají nelogické a jak by to podle nich bylo lepší. Sám si s tím neporadím, neboť sám web znám a je to věc, kterou mi může sdělit pouze nový návštěvník. Ten kdo už tu párkrát byl mi v tom asi nepomůže. Předem díky za případné e-maily. Chodí sem denně v pracovní den plus mínus 100 lidí, ve špičce je to 10 lidí za hodinu, každých 6 minut někdo nový, tak pište: pavel@kregion.cz

Náhledy budov na mapách
( 11. 5. 2010 )
Na mapách kregion.cz je k dispozici nová funkce náhledu budov. Při pohybu myší nad mapou uvidíte zakreslenou firmu/subjekt v případě, že byl daný záznam nedávno aktualizován. Kliknutím v tomto místě přímo na mapě si rovnou zobrazíte celý záznam o dané firmě/subjektu.

400 Kč kreditu ZDARMA
( 19. 4. 2010 )
Stálá nabídka pro registrované i nově vložené firmy do katalogu firem kregion.cz. Základní kredit 200 Kč pro každou stávající i nově vloženou firmu je automatický. Dalších 200 Kč kreditu na služby kregion.cz můžete získat umístěním odkazu z vašich webových stránek na reklamní stránku svojí firmy v katalogu kregion.cz a na pozici vaší firmy na mapě kregion.cz. Podrobnosti v ceníku.

Nové funkce a zpoplatnění
( 18. 3. 2010 )
Vylepšil jsem administraci firem a zavedl zpoplatnění za zobrazení firmy a zobrazení pozice firmy na mapě. Došlo ke změně způsobu přihlašování pod heslem. Nyní se pro přihlášení používá e-mail a vaše původní heslo. Zapomenuté heslo lze kdykoliv resetovat, vytvořit nové a odeslat na váš e-mail zcela automaticky. Zjistit staré heslo již nelze, je zašifrováno v databázi.

Jednoduché vložení firmy
( 15. 2. 2010 )
Přidání nové firmy do katalogu je nyní mnohem jednodušší. Nemusíte vyplňovat žádný formulář, pouze napíšete název firmy a odkaz na web.

kregion.cz
( 29. 1. 2010 )
Původně jsem chtěl katalog firem ukončit, ale nestane se tak. Místo toho jsem začal označovat záznamy podle autorizace. To znamená, že firmy se budou dělit do skupin, podle toho, zda samotný záznam iniciovala firma samotná nebo jsem jej zařadil já. To samé platí pro identifikaci aktualizace.

Ukončení kregion.cz
( 7. 1. 2010 )
Katalog firem na webu kregion.cz končí. Zůstane tu jen pár věcí jako je hra kameny, linux, možná mapy, diskuse a zbytek se uvidí.

Vkládání nových firem
( 16. 11. 2009 )
Pro vložení firmy nejsou dána žádná pevná pravidla. Nicméně po zkušenostech za poslední dobu nejsem ochoten vůbec uvažovat o vložení neúplných záznamů. Také nebudu vkládat firmy za účelem pouhého získání odkazu z tohoto serveru kvůli získání lepší pozice na světových vyhledávačích. Jednoduše stačí, dáte-li si s vyplněním informací o firmě „trošku práci“.

Oprava žebříčků hodnocení
( 21. 1. 2009 )
Firmy v seznamech nejlépe a nejhůře hodnocených firem se zobrazují až po zhodnocení více návštěvníky. Původní návrh byl chybný a do čela žebříčku se mohla dostat firma s jedním hodnocením, čehož využívaly firmy samotné hned po registraci.

Online rezervace ubytování
( 16. 12. 2007 )
Nová služba pro ubytovací zařízení umožňuje provádět online rezervace. Využijte služeb za férových cenových podmínek.

Oblíbené hodnocení
( 12. 5. 2007 )
Hodnocení firem se stalo oblíbenou funkcí. Poslední hodnocené firmy jsou na hlavní stránce s odkazem na žebříčky hodnocení firem.

Akce a slevy
( 26. 3. 2007 )
Každá firma má nyní možnost nabídnout aktuální slevy. Slevy jsou dobře viditelné. Jak to vypadá, se můžete podívat v sekci Hotely/Penziony/Ubytování nebo Počítače/Kanc.technika/Internet.

Hodnocení subjektů
( 21. 1. 2007 )
Nyní máte možnost hodnotit subjekty nejen diskusními příspěvky, ale v zápatí každého subjektu můžete jedním kliknutím zhodnotit daný subjekt. Ve výsledku uvidíte dosavadní počet hodnocení a celkový průměr na stupnici hodnocení. Počáteční hodnocení každého subjektu je "neutrální".

Spamový filtr pro diskusní fórum
( 4. 12. 2006 )
Při vkládání diskusních příspěvků musíte nyní projít spamovým filtrem.

Jednodušší úpravy subjektů
( 20. 11. 2006 )
Při zobrazení subjektu je nyní v zápatí s adresou odkaz pro jednodušší uživatelskou úpravu záznamu. Po kliknutí na odkaz jsou stávající data přenesena a předvyplněna ve formuláři pro úpravy.

Vkládání GPS pozice
( 1. 11. 2006 )
U každého subjektu je nyní možné vložit GPS pozici.

I tak dlouho může trvat stěhování...
( 10. 10. 2006 )
...bohužel je to tak. Postupně se tu začnou objevovat některá vylepšení, ale velké změny čekejte až příští rok.

Oživení projektu se odkládá
( 20. 4. 2006 )
Stěhuji se s celou rodinou, takže oživení projektu se odkládá, budou prováděny pouze aktualizace.

Přemístění na novou doménu
( 26. 1. 2006 )
Projekt je od nynějška přemístěn na novou adresu www.kregion.cz

Nepohodlné názory na serveru potřetí
( 31. 8. 2005 )
Kvůli nepohodlným názorům v diskusním fóru jsem odstranil firmy 64 a 144 (odkazy vedou na www.archive.org). Samotné názory zůstávají i tady na serveru: 64 a 144

Nepohodlné názory na serveru podruhé
( 19. 6. 2005 )
Rozhodl jsem se vyhovět žádosti na možnost smazání nepohodlných názorů v diskusi a zavedl jsem novou položku do ceníku.

Nepohodlné názory na tomto serveru
( 29. 3. 2004 )
Poslední dobou se v seznamu názorů objevují názory, které si jednotlivé subjekty přejí smazat. Já jsem pouze správcem serveru a nemohu zodpovídat za to, co kdo napíše do diskusního fóra. Nic se mazat nebude. Tečka.

dní
Zobrazení 3203 za měsíc  statistiky
5 náhodných firem - trvalé umístění
lze koupit za „pár“ stovek měsíčně
Ubytování č.p. 330
Cena 130 Kč
Ubytování v soukromí ve dvou třílůžkových a jednom pětilůžkovém pokoji, každý pokoj má samost...
Penzion BETLÉM
Cena 199 Kč
Ubytování v rekreačním zařízení 'Betlém' Janské Lázně. Kapacita 44 lůžek. Ubytování 2-5 lůžko...
Penzion Pánek
Cena 300 Kč
Penzion Strážné, kapacita 25 míst, vlastní malá restaurace
Penny Market Jiráskova

Penny Market
Stavebniny Krkonoše

Stavební a hutní materiál, dřevo, střešní krytiny, izolace
 
Zábava
Zahrajte si online hry
Kameny         Piškvorky
Hra Kameny Piškvorky

Názory - diskuse
3. 8. 2019, 20:48
ostuda v jednani p.vedouci
Chovani doslova a dopismene vuci zakaznikum vedouci p.Novotne reznickeho psa!Vulgarni >>>
Řeznictví Novotný
13. 6. 2019, 13:41
Zkušenost
Také souhlasím, že pan Pospíšil je profesionál. Kupovali jsme přes něho před pár lety >>>
barabizny.cz - NETT REALIT
Další názory...   Vložit názor
 
SV/MW (AM) 639 kHz / 75 kW CZ wiki
stream link AAC 32kbit (4KB) / s
> icecast1.play.cz/cro2-32aac
 
Řeznictví Novotný
16/8 * 17:06   Neutrální
Řeznictví Novotný
9/8 * 12:59   Super!
Řeznictví Novotný
2/8 * 12:48   Neutrální
Horská nemocnice Krkonoše
29/7 * 16:27   Super!
Dětská ozdravovna Svatý Petr
18/7 * 07:05   Hrůza, děs!
 
Regionální akce
Další akce...   Vložit akci zdarma
 
Inzerce
Další inzeráty...   Přidat inzerát

Tento projekt neždíme vaše peněženky prostřednictvím socialistické EU a je financován ze soukromých zdrojů. Peníze z EU prodělávají tuto cestu:
Vaše peněženka > daně > státní rozpočet ČR > úředník > rozpočet EU > úředník EU > úředník CZ << úplatek << > firma > předražený projekt !
Do EU teče zhruba stejně peněz z našich daní, jaké dostáváme zpět z EU. Žádné peníze z EU neexistují, jsou to NAŠE zaplacené DANĚ !


Proletáři všech zemí, polibte mi prdel!

kregion.cz - region Krkonoše (C) 1997 - 2019 Pavel Chalupa
e-mail správce serveru: pavel@kregion.cz
Formulář pro přidání firmy.