Co je kregion.cz?


Krkonoše nemají moc dobrou pověst a dá se říct, že jsou „rájem zlatokopů“. Web kregion.cz se snaží nabídnout prostor pro slušné firmy a prostor pro upozornění na „zlatokopy“

Útoky na nezávislost kregion.cz budou zveřejněny v diskuzi!


Základní informace o tomto serveru
Server kregion.cz je regionálním katalogem firem a subjektů v Krkonoších s vlastními mapami. Každou firmu lze hodnotit (negativní/pozitivní) a vložit diskuzní příspěvek. Pro ubytovací zařízení existuje rozšířená služba, která obsahuje možnost aktualizovat volné kapacity. Pro všechny firmy je k dispozici vyhledávač zboží/služeb jako lákadlo na aktuální cenovou nabídku zboží nebo služeb.

Celý tento web je nízkonákladový projekt a běží na placeném webhostingu ve Hluboké nad Vltavou na páteřní optické síti. Server i desktop pro administraci běží na Linuxu a veškerý software použitý pro tvorbu je open source (dostupný zdarma na internetu).

Přidat firmu můžete přes tento formulář.

V současné době může server nabídnout tyto funkce:
- jednoduchý katalog firem členěný dle oborů nebo měst a obcí
- možnost fulltextového prohledávání, včetně prohledávání názorů
- vyhledávání ubytování v Krkonoších s aktuální volnou kapacitou podle cenysrovnávač cen - v katalogu v sekci Hotely/Penziony/Ubytování )
- vyhledávač zboží a služeb jako lákadlo na aktuální cenovou nabídku podobně jako oblíbené srovnávače cen heureka.cz, zbozi.cz, ale s regionálním zacílením s možností určit první pozici při zobrazování samotnou firmou
- zakreslení pozice firmy a čísla popisného v mapě Krkonoš a v plánech měst Vrchlabí, Špindlerův Mlýn, Hostinné a Jilemnice náhledy budov na všech mapách
- vkládání aktuálních informací k firmě přes vlastní heslo
- vkládání aktuální cenové nabídky zboží/služeb do srovnávače cen
- aktualizace volných pokojů pro hotely a pensiony
- přesná statistika a identifikace každé návštěvy Vaší reklamy
- systém online rezervace ubytování pro hotely a pensiony
- diskuze: reakce a názory návštěvníků serveru kregion.cz
- hodnocení subjektu na stupnici pozitivní/negativní + celkový průměr dosavadních hodnocení
- informace o regionálních akcích různého typu a možnost zdarma vložit akci
- bezplatná soukromá inzerce
Cenové podmínky naleznete v ceníku.

Hledání
Vyhledávání probíhá v databázi firem a subjektů. Je možno zadat i libovolnou část hledaného slova. Hledání probíhá ve všech textových informacích obsažených v databázi. Do vyhledávacího pole můžete zapsat i více slov oddělených mezerou a vyhledány budou záznamy obsahující všechna zadaná slova současně.

Mapy
Mapy jsou optimalizovány pro Internet (průměrně od 10 do 20KB na jedno zobrazení) a jsou tzv. svázány s databází, což znamená, že jakoukoliv firmu, kterou naleznete v databázi kregion.cz, máte možnost jedním kliknutím zobrazit na mapě. U plánů měst a mapy Krkonoš máte možnost výběru hledané ulice (města) přímo z abecedního indexu ulic (měst). U těch ulic, které se vyskytují na více čtvercových výřezech mapy je znaménko "+". Informační obdélník nalevo od čtvercového výřezu obsahuje vždy červený čtvereček pro lepší orientaci v oblasti, kterou si právě prohlížíte. Tento obdelník je naklikávatelný a můžete jej použít pro pohyb po mapě. Šipky kolem mapy slouží také k pohybu po mapě. Jakákoliv firma, která je zakreslena do právě zobrazeného výřezu, je v seznamu ve spodní části. Před názvem firmy je vždy vzdálenost (m, km) jednotlivých firem na aktuálním výřezu mapy od aktuálně zobrazeného subjektu (nebo středu mapy).

Aktuální informace
Toto je aktuální část, kterou si mohou jednotlivé firmy aktualizovat samy přes jednoduchý webový formulář a informovat své zákazníky.

Volné kapacity
U hotelů je v tabulce (ve spodní části stránky) rozpis volných pokojů. První číslo znamená počet volných pokojů a v závorce je druh volného pokoje. Například 4(2) znamená 4 volné dvoulůžkové pokoje nebo 1(A) je jeden volný apartmán. Následuje datum DD/MM/RRRR od kdy do kdy je pokoj volný. K těmto funkcím je k dispozici návod.

Názory
Názory jsou reakcemi návštěvníků serveru kregion.cz a jsou vkládány automaticky prostřednictvím Internetu. Správce serveru kregion.cz v žádném případě neodpovídá za jejich obsah a vyhrazuje si právo odstranit příspěvky nesouvisející s příslušnou firmou, obsahem serveru kregion.cz nebo porušující platné zákony.

Možnost nezávislého vkládání příspěvků k firmám byla vytvořena za účelem maximální informovanosti o firmě. Umožňuje všem, kteří přišli do styku s firmou (případně jiným subjektem) v databázi kregion.cz, sdělit svoje zkušenosti. Ať už se jedná o zákazníky, obchodní partnery nebo zaměstnance. Dotčené firmě umožňuje mít zpětnou vazbu a zjistit, co si o ní lidé skutečně myslí.

Možnost vkládání názorů se již v histori projektu projevila jako velmi účinný katalyzátor hodnocení subjektu a vyústila až k přemístění serveru na novou doménu v roce 2006. Zde již nemůže dojít k nepřímé cenzuře na základě osobních vztahů majitele domény a dotčeného subjektu, tak jak se tomu stalo v níže uvedeném příkladu č.1. Terčem útoku se stal server samotný i moje rodina, kdy mi bylo vyhrožováno žalobou u soudu o náhradu škody. V historii serveru byly již 3 takové případy, vřele doporučuji k přečtení: (příklad 1) (příklad 2) (příklad 3)

Historie projektu
Projekt má již dlouholetou historii, začínal někdy v roce 1997 na adrese vrchlabi.bohemia.net. Na archive.org se jeho tehdejší kopie nedochovala, můžete si prohlédnout moji archivní kopii. Projekt byl později přerušen a znovu obnoven v roce 2000 na adrese www.e-vrchlabi.cz, kde fungoval až do ledna 2006. Archivní kopie můžete nalézt na archive.org. Od konce ledna 2006 má projekt novou adresu kregion.cz a měl by na této adrese již zůstat. Pokud chcete pomoci rozvoji projektu, objednejte si u mě placené služby v PC poradně, pokud máte problém se svým počítačem.

Povzbuzení na závěr
Pokud jste dočetli až sem, tak děkuji za Váš zájem o projekt. Je jen mizivé procento návštěvníků, kteří si toto celé přečtou.

Karel Kryl - Demokracie: (youtube.com) ( píseň napsána v květnu 1993 )K současnému stavu ČR doporučuji film Radka Johna: Prachy dělaj člověka a druhý film, který je dokonalým obrazem dnešní ČR: Ulovit miliardáře.

Rozsudek Nejvyššího soudu ČR ohledně těchto dvou odkazů na filmy: U pořízení kopie pro vlastní potřebu zákon neurčuje nic o legálním či nelegálním původu. Kopie/stažení autorského audiovizuálního díla pro osobní potřebu je v ČR legální vždy.

Dále považuje Nejvyšší soud za nutné uvést, že jak také vyplývá ze znění ustanovení § 30 odst. 1 písm. a) autorského zákona, nelze z něj dovozovat, že se omezení autorského práva pro pořizování rozmnoženiny díla pro osobní potřebu vztahuje pouze na pořízení rozmnoženiny z originálu díla nebo z jeho legálně zakoupené kopie pořizovatelem rozmnoženiny, neboť v rámci omezení autorského práva pro pořizování rozmnoženin pro osobní potřebu nestanoví toto ustanovení nic o právní povaze zdroje, ze kterého je možno rozmnoženinu díla pro osobní potřebu pořizovat. Může se tedy jednat jak o originál, tak i o rozmnoženinu díla, přičemž není bez dalšího nikterak vyloučeno, aby zdrojová rozmnoženina, ze které si zhotovitel pořídí vlastní rozmnoženinu pro osobní potřebu, byla pořízena i na základě jednání, které je v rozporu s autorským zákonem. Tato skutečnost nemůže sama o sobě, pokud autorský zákon nestanoví jinak, změnit právní povahu aktu pořízení rozmnoženiny díla pro osobní potřebu, jež je autorským právem aprobované, což samozřejmě nemá žádný vliv na vznik autorskoprávní a případně i trestní odpovědnosti za předchozí porušení autorského práva. ...

Budoucnost aneb co nás čeká?

Rok od roku se žije hůř, ale ty vážné problémy nás teprve čekají. Po shlédnutí tohoto filmu se budete jinak dívat na dnešní svět i na peníze.

Film 2hod 41min: Zeitgeist: Moving Forward (český dabing) (2011) (youtube.com) [uloz.to:1] [uloz.to:2] [uloz.to:hledej]Film 2hod 04min: Zeitgeist: Addendum (český dabing) (2008)
(youtube.com /1/) (youtube.com /2/)
http://www.zeitgeistmovie.com
https://cs.wikipedia.org/wiki/Hnutí_Zeitgeist
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Zeitgeist_Movement

dní
Zobrazení 3169 za měsíc  statistiky
5 náhodných firem - trvalé umístění
lze koupit za „pár“ stovek měsíčně
Penzion Toska
Cena 200 Kč
Penzion 800m od centra Pece pod Sněžkou
Cyklo-Ski, Ubytování, Špicar
Cena 250 Kč
Prodej a servis jízdních kol a lyží, prodej doplňků. Ubytování 8 lůžek.
Penzion SABI
Cena 260 Kč
Penzion v klidné části Vrchlabí, 500m od centra. Kapacita 26 lůžek.
FIO Banka

Jediná banka skutečně bez poplatků, poslední banka v českých rukou, pobočka Trutnov
Restaurace Partyzán

Stylová restaurace a pivnice „Partyzán“, denní menu, pivo z tanku, rozvoz obědů
 
Zábava
Zahrajte si online hry
Kameny         Piškvorky
Hra Kameny Piškvorky

Názory - diskuse
3. 8. 2019, 20:48
ostuda v jednani p.vedouci
Chovani doslova a dopismene vuci zakaznikum vedouci p.Novotne reznickeho psa!Vulgarni >>>
Řeznictví Novotný
13. 6. 2019, 13:41
Zkušenost
Také souhlasím, že pan Pospíšil je profesionál. Kupovali jsme přes něho před pár lety >>>
barabizny.cz - NETT REALIT
Další názory...   Vložit názor
 
SV/MW (AM) 639 kHz / 75 kW CZ wiki
stream link AAC 32kbit (4KB) / s
> icecast1.play.cz/cro2-32aac
 
Řeznictví Novotný
16/8 * 17:06   Neutrální
Řeznictví Novotný
9/8 * 12:59   Super!
Řeznictví Novotný
2/8 * 12:48   Neutrální
Horská nemocnice Krkonoše
29/7 * 16:27   Super!
Dětská ozdravovna Svatý Petr
18/7 * 07:05   Hrůza, děs!
 
Regionální akce
Další akce...   Vložit akci zdarma
 
Inzerce
Další inzeráty...   Přidat inzerát

Tento projekt neždíme vaše peněženky prostřednictvím socialistické EU a je financován ze soukromých zdrojů. Peníze z EU prodělávají tuto cestu:
Vaše peněženka > daně > státní rozpočet ČR > úředník > rozpočet EU > úředník EU > úředník CZ << úplatek << > firma > předražený projekt !
Do EU teče zhruba stejně peněz z našich daní, jaké dostáváme zpět z EU. Žádné peníze z EU neexistují, jsou to NAŠE zaplacené DANĚ !


Proletáři všech zemí, polibte mi prdel!

kregion.cz - region Krkonoše (C) 1997 - 2019 Pavel Chalupa
e-mail správce serveru: pavel@kregion.cz
Formulář pro přidání firmy.